רומניה

האיחוד הדמוקרטי של ההונגרים ברומניה (UDMR) הודיע כי יצטרף לקואליציה השלטונית. זכויות המיעוט ההונגריות בטרנסילבניה והאופוזיציה – הן הוגבלו על ידי צעדים. נחישותם של עמנו נותרה חזקה והיא מעודדת בביקורו האחרון של השגריר האמריקני ברומניה, "המשיך.

הגנרל רדסקו הואשם בכך שגרם לתסיסה הסוערת בבוקרשט ב- 24 בפברואר 1945. אזרחים רומנים שבילו שנים רבות ברוסיה במהלך המלחמה היו אחראים למותם של מעל 100,000 איש ברומניה במהלך מלחמת העולם השנייה.

בקבוצות קטנות הם תקפו את נבחרת הוקי הקרח היריבה והופתעו

אך ההונגרים, שהגיעו על ידי אוטובוס מצ'יק, לא נפגעו. הרומנים הוסעו לגבול ההונגרי לאחר מסע קצר אך אמיץ, וההערכה היא שנאלצו לעבור לגור בקרפטים כדי למצוא ביטחון. הרוב הרומני כונה "בוזגור", שפירושו " בוסגור "- טשטוש אתני ששימש את הרוב הרומני כדי להביע את שנאתם כלפי הקבוצה האתנית האחרת.
כדי לקרוא עוד על רומניה ורומניה תרגום נוטריון מרונית לעברית כדאי לבקר באתר notaryon-online.com

למחרת הצטרפה רומניה לבעלות הברית במלחמה נגד גרמניה והונגריה

ואנטונסקו פירק את הברזל שומר, שהפך כמעט בלתי נשלט. חיילים גרמנים פלשו לרומניה כדי לשמור על ריבונותה של המדינה, אך הוא לא היה נשאר בשלטון אם המלך מיכאל היה מתנהג אחרת כשנעצר.

פורטה הבין שרומניה חייבת להכיר מחדש את חובת המחווה שלה

וב- 22 במאי הוא נכנס לבוקרשט וצפה בהחזרת "הממשל הרומני" לפרובינציות כשהוא משתתף בהלווייתם של המלך מיכאל ואשתו, המלכה ויקטוריה. תחזיותיו של טטרסקו התבררו כמדויקות, אך בכל זאת החזית הדמוקרטית הלאומית קראה להפגנה המונית. ב- 23 במאי נערך בבירה הקונגרס הכללי של המפלגה הליברלית הלאומית, בחסות ראש הממשלה יון אנטונסקו והמפלגה הקומוניסטית של רומניה (PCR) ותומכיה קיימו את הקונגרס הלאומי הראשון שלהם ברומניה מאז המלחמה. .

באותה תקופה

הנציבות האירופית להגנת זכויות האדם והאזרח באירופה (ECPR) הגיעה לבוקרשט. הנציבות, שהורכבה מנציגי ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה ואוסטריה, וכן נציגי המפלגה הליברלית הלאומית והמפלגה הקומוניסטית של רומניה, הונחתה לנסוע לבוך רומניה ולעזור בבחירת נציג. הוא נלקח למעצר בטענה כי הפר את התחייבויותיו על פי חוזה ורסאי וחובתו כלפי קהילת האומות.

המפכ"ל דה לובקוביץ התייחס לדו"ח של הנציבות האירופית להגנה על זכויות האדם והאזרח באירופה (ECPR)

שקרא לכבד זכויות אלה. המועצה הלאומית ההונגרית בטרנסילבניה (EMNT) העניקה את פרס באטורי ל -15 זוכים, בהם ראש ממשלת רומניה לשעבר, ד"ר מיכאיל קוגלניצ'אנו, בהמלצת ועדת בוליאי (BKB). הכיבוש והחיים הרוסיים: רוסיה מינתה את אלכסנדר גאיקה (43), אשר ירש את הצאר ג'ורג 'ביבסקו לנסיך, לנסיך וואלאכיה.

עם זאת

עם שובו לבוקרשט, פרסם גאורגיו-דג 'הצהרה חריפה שתקף את מה שכינה "הגורמים האנטי-דמוקרטיים" במדינה. המכתב לסגן הנשיא כלל את שמות ראש הממשלה לשעבר ואשתו, כמו גם את שמות ילדיו. רומניה מקיימת את הבטחותיה להונגרים אתניים: ההצהרה הביעה חשש שרומניה אינה מממשת את הבטחתה לאזרחים הונגרים וזכויותיהם. בהתחשב בכך שמונטנגרו הכריזה על עצמאות וכי מעמדה של קוסובו נותר על הפרק, נראה כי בודפשט יושבת בצד, ונמנעת מכל שאיפה מבוטאת באופן דמוקרטי לפיתרון שלום לסכסוך בקוסובו, למרות שעדיין לא הכריז על עצמאות. כולל רומניה: פרנק קוסורוס הבן שלח מכתב למזכירת המדינה קונדוליזה רייס, והפנה את הצורך ברומניה להמשיך ברפורמות שלה ביחס למיעוטה ההונגרי.

אזרחים רומנים שהתגוררו ברוסיה לאחר המלחמה וחזרו בחסות רוסיה יש גם את הבעיה של אנטישמיות

האכזרית ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה. מהתדרוכים הרשמיים אנו יודעים כי ישנם ים לטיניים בים הסלאבי, וכעת הם שואפים לעצמאות כלכלית מהגוש הסובייטי.

בשנת 1599 הם כבשו את טרנסילבניה (1600) ומולדובה וכך הקימו ממלכה רומנית מאוחדת

ששוב קרסה לאחר התנקשותו בשנת 1601. במקביל בוטלו בחירת הנסיכים וחיי האסיפה הלאומית . עם זאת, רוסיה וטורקיה כבשו את הנסיכות יחד, הקימו חוקה והחזירו את התנאים הישנים.

למעשה

הוא נתן לבריטים את היוזמה של יוון, אך הפך את רומניה ובולגריה לדאגות העיקריות של רוסיה. הנסיכים היוונים עשו למדינה שירות נהדר על ידי הנהגת רפורמות לטובת האיכרים והיו חריג מפואר. מבחינה זו ראוי לציון במיוחד מינויו של ג'ורג 'הראשון מרומניה לראש הממשלה הראשון של בולגריה בשנת 1601.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן