רוב אוהדי הרכב יגידו לך שמכונית נקייה היא תמיד חשובה, גם אם לא כולם יכולים להגיד לך למה. למעשה, במקרים רבים ישנם בעלי מכוניות רבים המעוניינים לשמור על ניקיון מכוניותיהם. ברגע זה כולנו יודעים שחשוב לשטוף את המכונית שלך באופן קבוע, אך ניקיון הרכב חשוב עוד יותר.

אלה מכם שמכירים אותי מספיק טוב בשלב זה יודעים בדיוק מה אני הולך לומר, כלומר לבצע שטיפת מכוניות בטוחה עם מישהו שיודע מה הם עושים, כי בתור מישהו שאתה לא יכול לברוח איתו כביסה בכלל.

כאמור לעיל

השלב הראשון לניקוי לאחר הכנסת כביסה ללא מגע הוא פירוק הלכלוך על גבי הלכה. בשלב זה, בעלי מכוניות צריכים להשתמש בשוחקים שונים מזו המשמשים באזור הרכב במהלך כביסה רגילה כדי להפחית את הסיכון לשריטות או נזק למשטח. שמרו את הגלגלים והצמיגים לסוף האחרון, שטפו את המכונית באזור נפרד, השתמשו במכונת כביסה באזור זה ברכבכם לאחר כביסה רגילה, והשתמשו בשטיפות ובמדיות שונות על כל משטח כדי למנוע זיהום צולב.
כדי לקרוא עוד אודות ניקוי רכבים מומלץ להעיף מבט ב- doronclean.co.il

אם אתה משתמש בדלי בודד

הלכלוך ישקע במי הסבון וישפשף את כל המכונית. לכן, טען אותו בכפפות כביסה ותן לכל המכונית מהירות – לקרצף אותה. בעוד ששטיפת מכוניות יסודית הינה קריטית להסרת פסולת פני שטח, אך פרטי המכונית חורגים משיחות מוצקות, מכיוון שזה בדרך כלל כולל יישום של חומרי הגנה מפני משטח וציפויים. כאשר מתכננים רכב בפירוט, השלב הראשון צריך תמיד להיות ניקוי והגנה על העור החיצוני, ולא רק ניקויו. וכשהעבודה המפורטת הושלמה והרכב קרצף מלמעלה למטה, עשה מה שכל קמעונאי בהיסטוריה עשה.

יש אנשים שחושבים כי שטיפת מכוניות רגילה משחררת את הצבע מציפויי מגן, אך זה לא תמיד המקרה. מומלץ לחפוף את החלק החיצוני של המכונית באופן קבוע כדי למנוע מלח, לכלוך ופסולת אחרת להרוס את צבע הרכב שלך.

זה לא רעיון לפוצץ מדי פעם כפפת כביסה או בד מיקרופייבר תוך

כדי קרצוף חלקים כדי לתאר את הפרויקט בפירוט. למרות שאולי המכונית שלך לא זקוקה לניקוי עמוק במשך כמה שבועות, עדיין מומלץ לשטוף אותה לפחות פעם בשבוע. כשמדובר בשטיפות מכוניות ללא מגע, השימוש בלחץ גבוה אינו יכול להחליף נגיעה פיזית במשטח הצבע כדי לנקות אותו. למרות שהם מהווים אפשרות טובה יותר מאשר שטיפת מכוניות אוטומטית טיפוסית בגלל חוסר החיכוך שלהם, הם לא פועלים באותו לחץ כמו שטיפת מכוניות רגילה.

גישה עדינה לעתים קרובות מניבה תוצאות נהדרות, ואותו הדבר ניתן לומר לגבי מוצרי ניקוי רכב בעלי ביצועים גבוהים, אך לרוב לא.

כאשר אתה מתאר רכב

הצעד הראשון צריך תמיד להיות כרוך בעבודה קשה – תחזוקה ומוצרים, ואני ממליץ לך לקנות אותם כדי לבצע את העבודה הנכונה של ניקוי הרכב שלך בזמן. עם זאת, היום נתמקד אך ורק בניקוי עמוק – ניקוי החלק החיצוני של המכונית שלך. אני אחסוך את כל הדיון הפנימי למאמר אחר, אך כשמפרטים את רכבכם עליכם לכלול תמיד את הפנים כמו גם את הפנים והחוץ שלו.

נוזל כביסה קשה על חלקי הגומי של מכוניתכם ויכול להסיר את מעיל השעווה שלו, אך הוא עלול גם לגרום נזק לחלק הפנימי של המכונית. אם נוזל הכלים שלך הכין מספר על שומן הבייקון בבית או אם אכל דרך העגלה שלך, אז הזמין שמפו מאוזן לרכב.

אני נוהג במאות מכוניות במערכת שלי מדי יום ומשתמש באותו הדבר בו אשתמש בשאר מכוניתי

עם כפפה או ספוג. שטיפות רכב ישנות עדיין משתמשות במברשות שיוף במקום במטליות, העלולות להשאיר שריטות קטנות על פני השטח. מברשות אלו הן הדרך הטובה ביותר לנקות את הגלגלים וכתוצאה מכך הם יאספו לכלוך מהמכונית ויישמו מערבולות קטנות כך שתוכלו לראות מעיל שקוף בשמש הקופחת.

כאשר אתה שוטף את המכונית

זכור לנקות את הדלתות, את תא המטען ואת מכסה המנוע, שכן לכלוך ומים יכולים להתאסף שם ואז לטפטף דרך הגוף החיצוני הנקי. שטפו את המכונית כשהיא קרירה ואינה מאור שמש ישיר – מכוניות חמות יכולות להשאיר סימני מים, לכן שטפו את הרצפה ישירות לפני שאתם שוטפים את הלכלוך ברכבכם. זה מונע מעקב אחר לכלוך אל הבית ומונע היווצרות לכלוך בחלקו החיצוני של הרכב ונכנס לביתך.