ככותב פיננסי אישי, אני מכיר כבר מזמן את תהליך קבלת המשכנתא, אך הופתעתי לגלות כי ההלוואה שאתה צריך לבנות בית ולקנות את הבית המוגמר כוללת שכבה שלמה של מורכבות. תהליך המשכנתא לבניית בית חדש שונה מהמשכנתא לבית קיים או אפילו לבית משפחתי. חלק מההבדלים בין משכנתא מסורתית הם שהיא מבוססת על התקדמות פרויקט בניית הבית שלך.

תרצה ללכת עם מלווה שיש לו ניסיון עם אנשים במצב דומה

אם כי חוויית המלווה שלך עשויה להשתנות בהתאם לסוג הבית שאתה בונה. הלוואות לבנייה דורשות פיקדון והון עצמי גדול, בעוד שהיום אתה יכול לבקש תשלומים נמוכים מאוד על משכנתא רגילה. חלק מהמלווים רוצים מקדמה משמעותית, וחברות הבנייה יכולות לקחת סיכון גבוה יותר בהלוואות לדירה מאשר במשכנתאות מסורתיות.

אם אתם מתכננים לבנות בית, כדאי שתקדיש קצת זמן לשיפור דירוג האשראי שלך לפני שתגיש בקשה להלוואת בניין.

כשאתה מנסה לבנות בית

חשוב לדעת אילו צעדים אתה צריך לנקוט כדי לקבל הלוואת דירה או משכנתא. אתה תמיד רוצה להסביר את עלות בניית הבית ואת עלויות הבנייה כאשר אתה מקבל את הלוואת הבנייה שלך, כך שסידור הלוואת בניין הוא שלב מכריע. כשאתה משתמש בכסף שלך ומקבל משכנתא, אתה זקוק להלוואה כדי לשלם את ההלוואה כשגמר הבית שלך. לא רק שאתה זקוק להלוואה לטווח הקצר שהופכת למשכנתא לטווח ארוך לאחר שבנית את ביתך, אתה זקוק גם להסכם לרכישת הנכס וכיצד תנהל את העלות הכוללת עם סיום הבית.

לפני שתחליט על בית חדש לגמרי

עלינו לשקול משכנתא לבניין, המכונה גם משכנתא לבנייה עצמית. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על האופן שבו הלוואות לבית עובדות, במה הן שונות מהמשכנתא המסורתית, למה אתה צריך להיות זכאי ומה קורה כשגמר הבית שלך.

אם אתה לוקח הלוואה עצמאית

תצטרך משכנתא נפרדת לאחר סיום הבנייה. אם התמזל מזלכם לקבל משכנתא נפרדת מהלוואת הבית שלכם ואז לעבור את תהליך קבלת המשכנתא, אז אינכם צריכים לשלם עמלות כלשהן. אבל אם אתה שוכח את הלוואת הבית שלך או שוכח את העמלות והחיובים פעמיים, זה הרבה כסף.

לדבר עם מומחה להלוואות דירה הוא חיוני, או לפחות לשכוח כמה מהמשכנתא שלך אתה יכול להרשות לעצמך. עם זאת, אנו יכולים להשתמש במחשבון הלוואות הבית שלנו כדי לקבל מושג טוב יותר על מספר ההלוואות שעליך לבחור, וגם עלות כל אחת מהן.

חוזה חיסכון של חברת הבנייה

רק למי שרוצה רק הלוואה לבניית בית משלהם. בהתאם למלווה, יש לך גם אפשרות להמיר את הלוואת הבנייה שלך למשכנתא לאחר סיום הבנייה. הלווה עשוי להידרש לקבל משכנתא נפרדת שנועדה לשלם את הלוואת הבית, או שהוא עשוי להמיר אותה למשכנתא מסורתית לאחר בניית הבית. אתה יכול גם לשקול מימון מחדש כהלוואה רגילה לבית לאחר שהבתים בנויים לחלוטין, אך זה תלוי בסוג הלוואת הבית.

אם אתה יכול לשלב את ההלוואה שלך עם הלוואה לבית ומשכנתא רגילה

אתה לא צריך לעבור את התהליך. לאחר מכן תוכל להמיר את ההלוואה למשכנתא קבועה לאחר סיום הבית ועברת לגור בו. אם מימנת מחדש במהלך הבנייה ולווית כסף כדי לשלם עבור בניית הבית, אינך צריך לעבור או לממן מחדש לאחר הבנייה. .

בהלוואת חברת בנייה

אתה משלם את כל עלויות הסגירה בבת אחת, מה שנותן לך את שיעור המשכנתא. שיעור הלוואת הבית שלך או המשכנתא הקבועה יינעל במועד השלמתך, ושיעור הלוואתך הקבועה יהיה גם תקוע – בשיעורי הלוואות הבית ומשכנתאות קבועות.

בנוסף, עם משכנתא עומדת, אינך צריך לדאוג לקבל מימון למשכנתא שלך רק לאחר שסיימת את הבית. קשה עוד יותר להבטיח הלוואה אם אתם מתכננים לבנות בית כדי לקבל משכנתא על ידי רכישת נכס קיים.

יש בונים שמציעים לקחת הלוואות בנייה בשלב הבנייה

אך מה שנפוץ יותר הוא לקבל הלוואת בנייה מיזם או מלווה מקומי ואז מממן אותה מחדש להלוואת VA קבועה. כמו כן, קשה יותר לקבל הלוואת דירה מאשר הלוואת בית קיימת מכיוון שהמלווה יודע שהבית עדיין לא קיים.