מרפק טניס – מה זה ואיך נכון להתמודד?

מרגישים כאבים פתאומיים במרפק? אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכאבים שכאלה נקראת מרפק טניס. מדובר על מרגישים כאבים פתאומיים במרפק? אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכאבים שכאלה נקראת מרפק טניס. מדובר על מצב שכיח מאוד שעשוי להתרחש לגברים ונשים בכל הגילאים. למרות השם המתעתע, לא כל מי שסובל מהבעיה הזאת משחק או שיחק טניס. כך שגם אם אין לכם שום קשר לספורט, יכול להיות כי יהיה עליכם להתמודד עם המצב הזה. מה זה בכלל המצב הזה? ואיך הכי נכון מבחינכם להתמודד איתו? שאלנו את ד"ר אריה שטבון, כירורג מנתח כף יד, בדיוק את השאלות הספציפיות האלה.

מה זה מרפק טניס?

מרפק טניס זוהי בעיה שכיחה מאוד שמביאה איתה כאבים עזים במרפק כף היד. לרוב הכאבים מופיעים בחלק החיצוני של המפרק, כך גם נהוג לאבחן את הבעיה. רוב האנשים שפונים למומחי כף היד עושים זאת בגלל הסיבה הספציפית הזאת. הבעיה הזאת מופיעה ברוב המקרים בגלל מאמץ מרובה של כף היד. זוהי הסיבה שבגללה מי שמשחק טניס עשוי לסבול מהבעיה הספציפית הזאת. אם אתם נוהגים לתפעל את המרפק יותר מידיי, מאוד יכול להיות כי תסבלו מכאבים שכאלה. כאבים שיכולים לשבש את שגרת החיים שלכם ולהביא אתכם להתמודדויות שונות.

כיצד מאבחנים מרפק טניס?

האבחון השכיח ביותר שתשימו אליו לב אלה כאבים עזים בחלק החיצוני של המרפק. הכאב יכול להיות כאב שמתרכז באזור אחד ספציפי או כזה שמתפרס על מספר אזורים שונים. יש כאלה שמספרים כי הם מרגישים חולשה מסוימת שמביאה לשיבוש בשגרת היום שלהם. כמובן שבגלל הקושי קשה מאוד להזיז את המרפק, ולכן ישנה נוקשות מסוימת. כל הפרמטרים האלה מעידים בין היתר על הבעיה הספציפית הזאת. כמובן שהחותמת הסופית אמורה להינתן על ידי איש מקצוע מנוסה. איש מקצוע שמכיר את התחום הזה ומבצע את הבדיקות המעמיקות יותר. 

כיצד נהוג לטפל בבעיה הזאת?

לרשותכם עומדות כל מיני אפשרויות שונות לטיפול בבעיה הספציפית הזאת. רוצים לקבל את הטיפול שמותאם לכם? התייעצו עם ד"ר אריה שטבון, כירורג מנתח כף יד, שמכיר את כל שיטות הטיפול. לרוב הדרך הכי טובה להעלים את הכאב תהיה פשוט לתת למרפק קצת זמן לנוח. ברגע שהמרפק יהיה במנוחה, תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו הכאבים חולפים. פיזיותרפיה גם היא יכולה להביא איתה לשיפור משמועתי בתחושה האישית שלכם. במקרים חריגים הרופא יכול להמליץ עם זריקות במרפק או אפילו המלצה לעבור ניתוח לשיפור המצב.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן