עצירות יכולה להיות מלווה בהתכווצויות וכאבי פי הטבעת הנגרמים על ידי ניסיון להעביר צואה קשה ויבשה. מאמץ יתר, הצורך לשים את הידיים על דופן הנרתיק או תחושה של התרוקנות לא מלאה יכולים להיות סימפטום לסוג זה של עצירות. בהתאם לחומרה, עצירות עלולה לגרום לבעיות כמו כאבי בטן וגזים.

עצירות כרונית יכולה גם לגרום למתח וכאב במהלך יציאות

עצירות כרונית יכולה גם לגרום למאמץ יתר במהלך יציאות. למרות שעצירות מדי פעם שכיחה מאוד, חלק מהאנשים עלולים לסבול מעצירות כרונית שמפריעה מאוד לפעילות היומיומית שלהם. הגורמים השכיחים ביותר לעצירות כוללים שינויים בשגרת היום יום, חוסר בסיבים בתזונה היומית, חוסר נוזלים וחוסר פעילות גופנית.

חשוב לא לטפל יתר על המידה בעצירות באמצעות חומרים משלשלים במקום להתייעץ עם הרופא. תרופות מסוימות תרופות מסוימות יכולות גם להגביר את הסיכון לעצירות. חלק מהתרופות הנפוצות עלולות לגרום או להחמיר עצירות אצל אנשים מבוגרים.
עבור עוד פרטים מורחבים אודות אתר של מיטל כדורי יש לבדוק ב- mkdiet.co.il

לאחר אבחון עצירות, הטיפול הנבחר מכוון לסילוק הגורמים לה. שינויים בתזונה ובאורח החיים מומלצים לרוב כטיפול ראשון בעצירות. במקרים רבים, זה ישפר את המצב ללא נטילת תרופות.

אכלו מזונות עשירים בסיבים ובקשו מהרופא לקחת תוספי סיבים. מכיוון שתוספי סיבים עלולים להחמיר או לגרום לעצירות, הקפד להתייעץ עם הרופא או התזונאי בעת השימוש בהם.

אתה יכול לטפל ולמנוע עצירות על ידי שינוי הרגלי האכילה שלך. הקלה וטיפול שינוי תזונה והגברת פעילות גופנית היא הדרך הפשוטה והמהירה ביותר לטיפול ומניעת עצירות.

שתיית מים מים עוזרים להחזיר את מאזן המים לגוף ולמנוע עצירות. אין מספיק מים. שתיית מספיק מים באופן קבוע יכולה לעזור להפחית את הסיכון לעצירות. עצירות יכולה להתרחש מתזונה עשירה בסיבים אם לא צורכים מספיק מים.

חוסר בפעילות גופנית סדירה

אורח חיים בישיבה או מוגבלות בתנועה עקב מוגבלות – הם גורמים שכיחים לעצירות. מתח, שינויים בשגרת היומיום ומצבים המאטים את התכווצות שרירי המעי הגס או מעכבים את הדחף ליציאה יכולים גם הם להוביל לעצירות. גורמים נוספים המובילים לעצירות עם הגיל יכולים להיות מצבים רפואיים, תרופות וצריכה נמוכה של סיבים או מים. הם יכולים לתרום לעצירות ולשינויי מעיים אחרים.

במקרים מסוימים

עצירות נגרמת על ידי מצבים ואירועים רפואיים חמורים יותר, כולל סרטן ומחלות מערכתיות. עצירות יכולה להיות תנועת צואה איטית דרך המעיים או בעיות בזרימת הצואה. עצירות מתרחשת לרוב כאשר פסולת או צואה עוברת לאט מדי דרך מערכת העיכול או שלא ניתן לפנות ביעילות מהפי הטבעת, מה שעלול להפוך את הצואה לקשה ויבשה. כאשר הצואה לא עוברת מהר מספיק דרך מערכת העיכול שלך, אתה עלול לפתח עצירות.

בעיות בשרירי האגן המעורבים ביציאות עלולות לגרום לעצירות כרונית

עצירות יכולה להוות בעיה עבור אנשים עם מצבים כמו מחלת פרקינסון וטרשת נפוצה. תפקוד המעיים אינו "עסק של בנים", אבל עצירות כרונית היא בהחלט בעיה אצל גברים מבוגרים.

עצירות

היא אחת מבעיות העיכול הנפוצות ביותר בארצות הברית. עצירות מתרחשת דרך צואה קשה ויבשה (קקי) שנדירים או שקשה להתגבר עליהן. עצירות עשויה להתבטא בתדירות יציאות רגילה של לפחות 3 יציאות בשבוע, או פעם ביום. 1 לעצירות כרונית היו תסמינים במשך 3 חודשים לפחות ב-12 החודשים האחרונים. אם חווית שניים או יותר מהתסמינים הללו בשלושת החודשים האחרונים, עצירות יכולה להיחשב כעצירות כרונית.

אם העצירות שלך נמשכת או שאינך בטוח לגבי התסמינים שלך

ייתכן שהגיע הזמן לפנות לרופא. בדיקה גופנית יכולה לזהות מחלות שעלולות לגרום לעצירות (כגון סקלרודרמה). אם עצירות אינה מגיבה לטיפול או שיש לה תסמינים אחרים, הרופא עשוי להמליץ על בדיקות בטן, כגון טומוגרפיה ממוחשבת, MRI או צילומי רנטגן, כדי לראות אם תהליך המחלה הבסיסי גורם לעצירות במעיים.

ניתוח עשוי להיות אופציה אם טיפולים אחרים לא עבדו עבור עצירות כרונית

הנגרמת בעיקר על ידי מעבר איטי או חסימה. אם מתקנים לטיפול עצמי לא עובדים, הרופא שלך עשוי לרשום תרופות לעצירות. אם אתה נוטל תרופה או תוסף ללא מרשם או תוסף שיכול לגרום לעצירות, הרופא שלך עשוי לייעץ לך להפסיק, לשנות את המינון שלך או לשנות למינון אחר. פנייה לרופא עבור עצירות יכולה לסייע במניעת סיבוכים.

הטיפול בעצירות תלוי בגורם

משך הזמן ובחומרת התסמינים. אופן הטיפול בעצירות תלוי בעיקר במה הם הגורמים הבסיסיים והגורמים הגורמים לתסמינים של האדם. בנוסף, בעוד שלעתים קרובות אנו ממליצים או רושמים משלשלים בגריאטריה, חשוב מאוד להתחיל להבין מה יכול לגרום או להחמיר עצירות אצל מבוגרים.

בדיקות רבות יכולות לאבחן עצירות חמורה

ורוב האנשים צריכים רק כמה בדיקות בסיסיות. ראשית, רופא או איש מקצוע בתחום הבריאות ייקח היסטוריה ובדיקה גופנית כדי שהרופא יוכל לקבוע את סוג העצירות הקיים; גלה על כל תוספי תזונה או תרופות מרשם שאתה נוטל. או מחלה או בעיות בריאות אחרות שיש לך. בדיקות אחרות זמינות עבור אנשים עם עצירות קשה שאינה מגיבה לטיפול. מחקרים אלו נחשבים לכלי מחקר, אך יכולים לסייע בהנחיית החלטות טיפול באנשים עם עצירות קשה.

למרות שקיימים מספר מחקרים איכותיים המראים שטיפולים אלטרנטיביים יכולים לטפל בעצירות ביעילות

סקירת מחקר שפורסמה בכתב העת Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine מצאה שטיפולים בצמחי מרפא כגון דיקור ופלנטיין עשויים להועיל. כפי ש. למטופלים במסגרות טיפול ממושך צריך להיות מספיק זמן ופרטיות לעשות את צרכיהם ועליהם להימנע משימוש בכיסוי המיטה7. תוכניות פעילות גופנית לא שיפרו את תסמיני העצירות אצל דיירי בית אבות וקשישים 8-10; עם זאת, חינוך לאורח חיים, כולל פעילות גופנית והמלצות להגברת צריכת הנוזלים והסיבים, הפחיתו עצירות במחקר קטן. 11 אין מחקרים אקראיים מבוקרים (RCT) שמעריכים את היתרונות של הידרציה בלבד בטיפול בעצירות, אם כי הידרציה שווה ערך ל-1.5% ל-1.5%. 2 ליטר ביום יכולים לשפר את תדירות היציאות אצל אנשים בגיל העמידה בדיאטה עתירת סיבים. 12 צריכת הסיבים היומית המומלצת היא 20-35 גרם ליום.

השלב הבא בטיפול בעצירות הוא להשתמש במשלשל אוסמוטי כגון פוליאתילן גליקול, לאחר מכן במרכך צואה כגון נתרן דוקוסאט, ולאחר מכן במשלשלים ממריצים.

בשימוש נכון

חומרים משלשלים יכולים להקל באופן משמעותי על עצירות חריפה וכרונית. עם זאת, אם העצירות שלך נגרמת על ידי מצב בריאותי בסיסי או התרופות שאתה נוטל, רופא המשפחה שלך עשוי להמליץ לך לקחת חומרים משלשלים לתקופה ארוכה יותר, אשר עשויה להיות חודשים או אפילו שנים. אם יש לך עצירות קצרת טווח, הרוקח שלך ימליץ לך בדרך כלל להפסיק לקחת חומרים משלשלים ברגע שהצואה שלך נהיית רכה וקלה למעבר. אם ילדכם עדיין סובל מעצירות לאחר שינוי התזונה שלו, ייתכן שיהיה עליכם לרשום תרופות משלשלות.