זירקוניום הוא לבן או בצבע שן והוא תואם ביולוגי. לכן, כמו טיטניום, עמוד השתל והלסת משולבים היטב. שתלים דנטליים עשויים באופן מסורתי מטיטניום, למרות שללייזר + הוליסטי דנטל יש מדיניות דנטלית נטולת מתכות, שתלים דנטליים נטולי מתכת המשתמשים בשתלי זירקוניה או קרמיקה כחלופות נבחרים ממגוון סיבות. שתלי השיניים הקרמיים נטולי מתכת מבית אורנג' קאונטי ו-Mission Viejo הם שימושיים מאוד ויכולים להחליף את שתלי הטיטניום המשמשים רופאי שיניים מסורתיים רבים.

הם לא רק לא רעילים

היפואלרגניים וסופר ביו-תואמים, אלא גם מספקים מראה אסתטי טוב יותר בעת החלפת שיניים. שתלי טיטניום הפכו למתכת המועדפת עבור רופאי שיניים רבים בשל יכולתם הטבעית להיצמד ישירות לעצמות. זה נקרא אוסאואינטגרציה. כפי שכולנו יודעים, שתלים אלו יכולים לטפל היטב בעצמות ובחניכיים, ומהווים בחירה טובה עבור מטופלים המחפשים שתלים התומכים בבריאותם הכללית. ניית'ן פפיסטר ובריאן פיסטר מ-Biodentist Alabama שמחים לספק שתלים דנטליים לא מתכתיים שיכולים לשמש כתחליף לטיטניום. שתלים דנטליים זירקוניה הם חלופה לא מתכתית להשתלת שיניים מטיטניום מסורתית.

שתלים דנטליים נטולי מתכת בטוחים לאנשים שאלרגיים לטיטניום

לא יפיקו זרם חשמלי בחלל הפה, לא יתכלו, והם מושכים יותר לאנשים עם חניכיים דקות או שקופות. שתלים דנטליים ללא מתכת עשויים מזרקוניום דו חמצני, חומר קרמי בעל תאימות ביולוגית ויתרונות אסתטיים. זוהי אלטרנטיבה מצוינת להשתלי טיטניום מסורתיים. עיצוב השתל מחלק אחד מסייע להבטיח שהחניכיים והעצמות סביב השתל נשמרות נקיות, היגייניות וללא זיהום, כל עוד השתל מטופל כראוי.

זה מונע את הסיכון של קצוות מתכתיים אפורים גלויים או ליבות שתלים כהות

בניגוד להשתלות שיניים טיטניום בצבע כסף, הזירקוניה בצבע לבן, מה שאומר שהצבע הכהה של המתכת לא ייראה דרך החניכיים. מכיוון שתלי זירקוניה הם לבנים, לא תהיה אפורה גלויה של רקמת חניכיים או מתכת סביב ממשק החניכיים.

שתלי זירקוניה אינם אידיאליים לטיפול בחולים שחסרות להם כל השיניים או שצריכים להחליף את כל השיניים שלהם בתותבות שתלים

אם כן, תצטרכו לעבור השתלת עצם על מנת להכניס את השתלים. כיום, שתלים קרמיים משמשים כפתרון לבעיית אובדן שיניים, בעיקר להחלפת שיניים בודדות וגשרים.

זה מצביע נגד שימוש במתכות בכל טיפול

כולל השתלות שיניים, עבור האנשים האומללים הללו, מה שאומר שרבים מהם נמצאו בעבר עם פתרונות לא מספקים. טיטניום הוא כיום הנורמה עבור שתלים, במיוחד מכיוון שהמתכת נחשבת יציבה, עמידה ולא מגיבה. למרות שרוב השתלים הם 89-99% טיטניום, הם עדיין מכילים כמויות שונות של מתכות אחרות. ההרכב המדויק של סגסוגות טיטניום משתנה בהתאם לשתל הספציפי וליצרן.

לזרקוניום וטיטניום יש מאפייני חומר שונים מאוד

כך שתלי קרמיקה אינם יכולים פשוט להעתיק שתלי טיטניום. לדברי אנשי מקצוע בתחום טיפולי הפה, קרמיקה למעשה חזקה יותר מטיטניום וזירקוניה מאוד תואמת ביולוגית. עם זאת, אם יש חששות לגבי התגובה הפוטנציאלית של המטופל לטיטניום, שתל זירקוניה יכול להוות חלופה מרגיעה. בשל קורוזיה, טיטניום בעל מאפיינים מתכתיים אינו הפתרון הכי טעים לשתלים.

הרקמה הרכה סביב השתל גם שמחה יותר עם זירקוניה מאשר עם טיטניום

זה יכול לגרום לנסיגה סביב השתל, ולגרום לצווארון המתכת להיות מעל העצם של הכתר המחובר. בנוסף, מחקרים הראו שלשתלי טיטניום וזירקוניום יש עצם דומה מאוד מבחינת מגע השתל או אוסאאואינטגרציה (Manzano וחב'

זהו גורם חשוב מאוד להצלחת השתל, הקובע את יציבות השתל. השתל בפה ובמהלך הניתוח. בנוסף, שתלים קרמיים אינם מושפעים מחיידקי הפה או חומרים דנטליים אחרים. רכיבים קרמיים אלו לא יזוזו לאחר ההשתלה, כך שהזיהום אינו מהווה דאגה.

למתכת יש כמה פוטנציאלים תכונות מזיקות שלקרמיקה פשוט אין

אנשים הסובלים מאלרגיות למתכות עלולים לחוות תסמינים נפוצים הקשורים להשתלת טיטניום והשתלתם צפויה להיכשל. מחקר של ה-FDA הראה אלרגיות למתכות, נדידת טיטניום ותגובות דלקתיות אצל חלק מהאנשים למתכת שתלים. אחת הבעיות עם שתלי טיטניום היא סלידה של המטופל ממכשירים רפואיים מתכתיים המוכנסים לגופו, אשר ניתן לראותם באמצעות נסיגה ברירית. n והמראה של אפור טיטניום.

לדוגמה, אצל אנשים מסוימים, רקמת החניכיים דקה יותר באופן טבעי, כך שאם יש להם השתלת שיניים מתכתית, יש סיכוי שהמתכת תופיע דרך החניכיים, במיוחד ליד הממשק בין השתל לשתל. כֶּתֶר.

עם שתלים לא מתכתיים

השיניים שלך חוזרות למראה הטבעי שלהן. בניגוד לגשרים, אין צורך לטפל בשיניים הסמוכות בעת הנחת שתלים. אינך צריך להימנע מאוכל כי אתה חושש שהצמחים שלך עלולים להינזק. עם ד"ר רג'ני, אתה כבר לא צריך לדאוג לגבי תופעות הלוואי האפשריות של שתלים.

ההשפעה היא עצם בריאה יותר, פחות נסיגת עצם סביב השתל. תכונה מועילה זו פירושה חניכיים בריאות יותר וכן הגנה על העצמות והשתלים. שתלי טיטניום וזירקוניום הראו מגע דומה בין עצם לשתל.

כתוצאה מכך

שתלי זירקוניה מכילים אטומים של זירקוניום מתכתי אך אינם נחשבים למתכת בשל מבנה תחמוצת המתכת (ZrO2) שלה. שתלים לבנים עשויים מזירקוניום אך משווקים כלא מתכתיים. הצבע הלבן שלהם עדיף מבחינה ויזואלית על פני אפור טיטניום, ואין סיכון של קצוות אפורים גלויים או ליבה כהה של השתל להופיע.

באופן מסורתי, בסיס השתל עשוי מטיטניום, חומר עמיד ועמיד בפני קורוזיה. שתלים העשויים ממתכת בשם טיטניום נמצאים בשימוש למעלה מ-20 שנה וזוכים להצלחה הולכת וגוברת.

מצד שני

זירקוניה מתגלה כחלופה מבטיחה למערכות שתלים מסורתיות מבוססות טיטניום. אבל זירקוניה, או ליתר דיוק, זירקוניה מיוצבת איטריום, היא חומר בעל החוזק והתכונות הביולוגיות הנחוצות כדי לתפקד כשתל דנטלי. בשל מצב מתכת המעבר שלו, זירקוניה משלבת את חוזקה של מתכת עם עמידות החום של קרמיקה.
בכדי לראות מידע על השתלת שיניים בהרדמה מלאה והשתלות שיניים ללא מתכת מומלץ לבקר באתר dental-clinics.co.il

החומר המתקבל

הוא ביו-תאימות ואטום לרדיו, ויש לו קשיות, חוזק כיפוף וקשיחות טובים יותר מאשר ה-TZP (Ttragonal Zirconia polycrystalline) המשמש בשתלים קרמיים אחרים. אפילו הבורג עצמו הוא 100% ללא מתכת. הוא עשוי PEEK מחוזק בסיבי פחמן. חומר זה מספק חיבור איתן בין הרכיבים הקרמיים, אך יחד עם זאת מסייע בפיזור אחיד של מבנה הכוח לאורך השתל. … נעשה שימוש בטיטניום מכיוון שיש לו רמה גבוהה של התאמה ביולוגית וחוזק, כך שעמוד השתל יכול להתמזג או להיקשר עם עצם הלסת שמסביב.

בעוד שטיטניום פופולרי יותר בניתוחי שיניים

זה לא אומר שהוא טוב יותר. הם נטולי מתכת לחלוטין ויש להם פחות סיכוי לקדם התפתחות של חיידקים המובילים לפרי-אימפלנטיטיס. הם ייחודיים בכך שהם יכולים לענות על הצרכים של מטופלים המעדיפים 100% חומרים נטולי מתכת עם הביטחון האסתטי של הלבן.