גם לך יש יום 'מקומט'? הגיע הזמן לעשות סוף לקמטים!

הבוטוקס, המהפך האישי שלך

בוטוקס מהו?

הבוטוקס הוא רעלן המפחית קמטי הבעה וזאת באמצעות יכולתו להחליש את השרירים בפנים.  בעבר, רעלן זה שימש לטיפול במיגרנות, פזילה או עין עצלה ומאז התגלה כי הזרקת החומר לאזורי פנים הכוללים שרירי הבעה, מצמצמת משמעותית קמטי הבעה המופיעים בעיקר בגיל המבוגר אך גם בקרב צעירים.

הגילוי, אשר גרם לסערה בעולם האסתטיקה, נחשב כיום לאחד הטיפולים הנפוצים והמבוקשים בעולם כולו, הודות לתוצאות הנהדרות שהוא מקנה יחד עם תופעות לוואי זניחות מאוד.

בוטוקס- לאילו מצבים זה מתאים?

הטיפול מתאים טיפול בוטוקס מתאים לגברים ונשים המעוניינים לצמצם קמטים באזורי פנים שונים, בדרך כלל מדובר בקמטים המופיעים בצדדי העיניים, באזור המצח, בין הגבות או כאשר ישנה אי סימטריה של הפנים או הגבות וכדומה.

מקובל לחשוב כי טיפול זה נפוץ בעיקר בגיל המבוגר, אך אולי תופתעו ואולי לא, להפך. דווקא בגילאים הצעירים, כשהקמטים עדיין לא מופיעים או שאינם משמעותיים כל כך, ביכולתו של טיפול הבוטוקס המהווה אז 'טיפול מונע', לצמצם באופן משמעותי את הופעתם בזמן שלאחר מכן.

לכמה זמן תוצאת הטיפול מחזיקה?

תוצאת הטיפול בבוטוקס הינה זמנית ונמשכת מינימום שלושה חודשים ומקסימום חצי שנה. בתום התקופה, הקמטים עלולים להופיע בשנית, אלא שמרבית המטופלים הנהנים ממראה צעיר ורענן, אינם מוותרים על מראה זה כל כך מהר, ובעזרת טיפול נוסף תוצאת הטיפול מוארכת. ככל שתבצעו טיפולים רבים יותר, תגלו כי טווח הזמן בין טיפול לטיפול בו התוצאה נראית לעין, הולך ונעשה ארוך יותר וזאת משום שטיפול חוזר גורם להיחלשותם של השרירים הגורמים לקמטי ההבעה.

תוצאת הטיפול מחזיקה זמן רב יותר על גברים בהשוואה לנשים משום ששרירי הגב מטבעם חזקים יותר וכן גם בקרב מתאמנים אשר להם חילוף חומרים גבוה המסייע לשמירה על אפקט התוצאה.

אין ספק כי לבחירת רופא מטפל מומחה, מקצועי ובעל ניסיון השפעה רבה על התוצאה. ד"ר אוליבר קרייגר הוא מומחה עור המתמחה בבעיות עור רבות ובניהן, קמטים, ועושה זאת בהצלחה כבר מעל 20 שנה.

ישנן הנחיות מיוחדות טרם הטיפול?

לרוב לא, מלבד שני המקרים הבאים:

-במידה והנכם נוטלים מדללי דם, הפסיקו את השימוש בהם

-במידה והנכם סובלים מ'הרפס', כמה ימים טרם התאריך בו קבעתם את טיפול הבוטוקס, לרוב מדובר בשלושה ימים, תצטרכו לעבור טיפול בזובירקס, וכן גם שלושה ימים לאחר הטיפול, וזאת כדי להימנע מפצע ההרפס להופיע.