מרבית הפעולות שאנו מבצעים במהלך היום דורשות ראייה, ועדיף שתהיה מיטיבית. העיניים הן איבר רגיש מאוד וללא שמירה עליהן אנו עלולים לפגוש שלל בעיות, קלות ואף חמורות להן השלכה ישירה על תפקודנו וממילא על איכות חיינו. 

לאור כך, ליקטנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם לשמור על עיניים בריאות.

כושר, כושר, ושוב כושר!

רבים נוטים לחשוב כי פעילות גופנית תורמת אך ורק לירידה במשקל או חיטוב, אך חשוב לדעת כי לכושר השפעה ישירה על איכות הראייה כיוון שלו יכולת לשפר את זרימת הדם בכל כלי הדם בגוף ובמקרה של עיניים- גם בכלי הדם של העיניים. בנוסף, הכושר מפחית את הסיכוי לחלות במחלות שונות כמו סכרת, אשר אחד הסיבוכים המרכזיים שלה הוא פגיעה בכלי הדם  השייכים לעין, מה שמוביל לירידה באיכות הראייה עד כדי עיוורון. 

חבשו משקפי שמש

עם שלל היתרונות אותן השמש מביאה עימה, חשוב לדעת כי לא מעט סכנות כרוכות בה. קרני השמש למשל מסוכנות ועלולות להוביל למצבים בריאותיים רבים, וכאשר חובשים משקפי שמש, השפעת קרניים אלה נחסמת, מה שמפחית את הסיכון לנזקים שונים לה קרניים אלה עלולים להוביל. 

 חוק ה-20 שניות

אחד האיברים ה'עובדים' קשה במהלך יומנו הוא העיניים, וגם הן זקוקות להפסקה. אנשים שעבודתם כרוכה בשימוש במחשב למשל, יכולים למצוא את עצמם מביטים במחשב במשך שעות רבות ורצופות ללא הפסקה, דבר העלול לפגום בשמירה על בריאות העיניים. לאור כך, רצוי מאוד לערוך הפסקה כל 20 דקות ולהביט למשך 20 שניות באובייקט המצוי במרחק העומד על 20 מטר. 

עישון? לא בבית ספרנו

 ישנה נטייה לחשוב כי עישון מזיק רק לבריאות הלב, אז זהו, שלא. העישון נמצא כגורם מזיק מאוד לכלל האיברים בגוף, מלב ועד עיניים. העיניים למשל, יכולות להתאושש מבחינה בריאותית בכל יום בו אתם נמנעים מעישון, ומנגד, בכל יום בו אתם מעשנים.

עשו טובה לעצמכם ובפרט לעיניים שלכם, והימנעו מעישון.

אומגה 3, ויטמינים ומינרלים 

ויטמינים ומינרלים כוללים נוגדי חמצון המסייעים במניעה של ניוון מקולרי. אל תלכו רחוק, לא מדובר בתרופות קסם אותם מוכרים בבתי מרקחת מסוימים במחירים מופקעים, אלא הם נמצאים ממש לידכם:  גזר, גמבה אדומה, תרד, תות, ברוקולי ופירות הדר שונים. 

אכילת מאכלים המכילים אומגה 3 יכולה גם היא לסייע בשמירה על בריאות העיניים, כגון: דג סלמון וזרעי פשתן. 

אם בכל זאת אתם חשים כי איכות הראייה שלכם נפגמה, אל תהססו לפנות לד"ר ירון פינקלמן, מומחה עיניים בעל ניסיון רב שנים ומאות לקוחות מרוצים.